Damcombinatie in ratingcompetitie hoogtepunt van damavond
Op de damclubavond van woensdag 26 februari stonden er interessante partijen op het programma voor de onderlinge en de beker, maar het hoogtepunt van de avond kwam uit één van de versnelde partijen voor de ratingcompetitie.
Onderlinge
Wim Sonderen – Henk Sonderen (0-2). In de op papier lastigste horde op weg naar het kampioenschap wist Henk schijfwinst af te dwingen. Zijn tegenstander kon daarna nog wel naar dam doorbreken, maar vanwege een vangstelling in de overblijvende stand was dit niet zinvol.
Poulefase BijHillen-cup:
Paul Hageman – Thomas Esselink (0-2). Na een gelijkopgaande opening wist Thomas de partij geleidelijk aan positioneel naar zich toe te trekken. Thomas en Theo zijn hierdoor geplaatst voor de knock-outfase, onderling gaan ze uitmaken wie 1e in de poule wordt.
Jan Elgershuizen – Frank ten Hagen (1-1). Om alles in eigen hand te houden voor plaatsing moest Jan zien te winnen, een op papier lastige opdracht. In de partij kwam Jan niet in de problemen en haalde daarmee naar tevredenheid 1 punt, maar achteraf bleek er toch een winnende combinatie ingezeten te hebben. Frank is hiermee poulewinnaar. Henk, Zeeg en Jan spelen voor plek 2.
Wim Bennink-bokaal:
Theo Stoverinck, Joop Messersmid, Erik ten Hagen, Robert Broekman en gastspeler Cees speelden versnelde partijen voor de ratingcompetitie. Hier werden leuke partijen gespeeld, maar Erik kwam hier met 2 winstpartijen als beste voor de dag en zorgde middels een mooie damcombinatie ook voor het hoogtepunt van de damavond.

Vanwege dreigende combinaties en doorbraak naar dam speelde tegenspeler Theo de logische tegenzetten, maar daarop volgende een mooie combinatie naar dam.
Automatisch afspelen / Zet voor zet afspelen